Przejdź do głównej zawartości

' nie chciała, aby widział, że płacze. była przecież tak dumna..'


' Co ma powiedzieć, żeby nie zabrzmiało to zbyt patetycznie, albo śmiesznie? 
Trochę się zagubiła i wciąż tak jednoznacznie nie potrafi się odciąć od przeszłości. 
Jednak to prawda, iż rekonstruując wspomnienia, budząc uśpione emocje, otwierając stare rany, krzywdzimy jedynie siebie. Nikt inny nie odbiera tego bólu tak jak my sami.
Jest sama, tak jak zawsze marzyła – wieczna singielka, skupiona na sobie i swoich potrzebach i jakże cholernie, bezpodstawnie dumna ze swojej niezależności. Czy tego naprawdę chciała? 
Odrzuciła wszystkie możliwości, zerwała wszystkie kontakty, spaliła za sobą wszystkie mosty. 
Czy jest mi z tym lepiej? Ba, czy jestem szczęśliwa? –zapytała sama siebie.
Próbuje zapomnieć, wymazać wszystko z pamięci, upatrując w zapomnieniu szanse na szczęście, spokój duszy i czystość sumienia, że zrobiła wszystko co mogła…A jednak kilka ostatnich dni spędziła na rozpamiętywaniu tego co było, ulegając własnej głupocie.  Nie mogę sobie na to kolejny raz pozwolić, wiem doskonale czym to grozi, dlatego też najłatwiej jest wracać do wspomnień z grymasem uśmiechu, lecz bez złudnych nadziei – chciała po raz kolejny udawać mądrzejszą niż jej własne serce.
Lekarstwem, by „przetrwać” ten detox, były próby zastąpienia jednych emocji, wrażeń, innymi (doskonalszymi) emocjami, wrażeniami przy udziale innych zapachów, smaków, słów, twarzy czy innego rodzaju dotykiem. I do czasu to się wyśmienicie udawało. Dopóki nie wracała do pustego łóżka, a telefon nie był zaśmiecony nic nieznaczącymi wiadomościami. Nie zastała już kwiatów, świadomie skazując je na śmierć, nie było już histerii : „Co mam na siebie włożyć?”, bo najzwyczajniej w świecie zostawiła świat gdzieś w oddali, nie skupiając już swojej uwagi na drobiazgach. Pierwsza myśl, która zaświtała jej po tej „przemianie”, zdecydowanie okazała się być jedynie złudną nadzieją. 
Nie, nie dojrzała, jeszcze nie teraz.. '

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

problemy nic nie znaczą, zobacz.

cudo cudo cudo! Nickelbackma cuuudowne piosenki! no to ta.. ze specjalną dedykacją dla mojej wspaniałej kuzyneczki, która jest wielką fanką tego oto świetnego zespołu! hyhy ;*  Aduś <3  I love you! ;*
tyryryry.. biznesplan zrobiony, CV i list motywacyjny też.. wszystko na czas i wgl.. i problem z drukarką. hah! oczywiście.. jak potrzeba to współpracować nie chce. trzeba będzie coś wymyślić.. żeby kosy nie dostać :d  ale oj tam oj tam. :d  weekend się zbliża.. dwa dni odpoczynku i lecimy z nauką :D bo.. do matury zostało: 87 dni! ;x jak ten czas leci. xd  hah.
1. pozdrowienia dla przyjaciółek.. z którymi się NIE znam ^^ [ i nie tylko ja. wiem, że pewnie tu któraś z was zagląda.. i będzieMY na językach. hehe! :) ] 2. pozdrowienia dla ludzi, którzy byli ważni, ale poszli swoją drogą. 3. pozdrowienia dla .. ludzi z którymi można pogadać na poziomie :D .. tak tak tak! ;*
4. dobrej nocki wszystkim! :D ;*

AHOJ ŻYCIE! :)

Nigdy się nie powstrzymuj. Bądź pewna czego chcesz od życia, mów co czujesz i nigdy nie obawiaj siębyć sobą.  Nie zważaj na to co myślą inni.  Żyjesz dla siebie,nie dla nich.


J.A. Redmerski – Na krawędzi nigdy

sty.

Wiesz dlaczego niektórzy ludzie udają, że nic nie czują? Bo czują za dużo...
 I TO ICH PRZERAŻA.